Içerik Pazarlama Stratejisi ve Mobil Tasarımlar – Mobil Olmalımıyız?


secilmisadam-mobile-website-builder[1]Teknolojile uğraşan herkes mobil web sayfası dizaynı ve içerik pazarlama hakkında, ki bunlar; online dünyanın yükselişteki iki kavramı, mutlaka bir şeyler duymuştur. Peki mobil tasarım ve içerik pazarlama stretejisi tasarımlarından ve görsel cazibelerinden ödün verilmeden birleştirilebilir mi? Veya web sayfası içeriğinde küçük ekrana bağlı kısıtlamalara katlanmak zorundamıyız? İşin gerçeği kaliteli içerikler mobil tasarımlar için feda edilemeyeceği gibi yeni cihazların yeteneklerine bağlı olarak zenginleştirilmelidir.

Uygun bir biçimde tasarlanmış responsive (esnek) web içerik stratejisi ile kullanıcılara çekici gelebilecek deneyimler yaşatabilirsiniz. Peki web tasarımcılar, müşterilerini mobil tasarım ve içerik staretejisinin önemli olduğuna nasıl ikna edebilir?

Müşteriler, kullanıcıların artık ne kadar mobil olduğunu görmeliler. İnsanların-müşterilerin  konuşmalarını, mesajlaşmalarını veya internette gezinmelerini mobil cihazlar üzerinden yaptıklarını fark edeceklerdir. Ayrıca kaliteli içeriğin web üzerinden dolaylı veya doğrudan para kazandırabileceğini vurgulamak gerek. Birçok müşterinin anlamadığı şey, mobil bir cihaz üzerinde mükemmel çalışan ve içeriğinizi etkili bir şekilde sunabilen mobil bir web sayfası, hedef kitlenize mobil kullanıcıları da katacaktır.

Bunu gerçekleştirebilmek için tek ihtiyaçları herkesin ulaşabileceği bir web sayfası. Müşterilerin sayfalarını Google’ ın GoMoMetre sayfasında göstermek esnek tasarımların önemini vurgulamaya yetecektir. Küçücük ekranda mevcut sayfasının bir kısmı görüntülendiğinde size ayak direyecek müşterileri yadırgamayın. Burda sizin, mevcut mobil siteleri ve nasıl görüntülenmesi gerektiğini, bunun mevcut tasarımlarla olamayacağını ve bütün mobil cihazlarda görüntülenebilir bir içerik stratejisinin önemli olduğunu göstermeniz gerekecek.

secilmisadam-GOMO-1024x671 secilmisadam-puan-385x450

Reklamlar

2 thoughts on “Içerik Pazarlama Stratejisi ve Mobil Tasarımlar – Mobil Olmalımıyız?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s