Online Kartvizit – Olmalı mı? Nasıl Olmalı?


Bir web sayfasına sahip olmak hayati derecede önemli olsa da web sayfanızı ihtiyaçlarına göre düzenlemek büyük önem taşımaktadır. Bir çok işletme web sayfa tasarımlarını çok sayfalı olarak dizayn eder: Ana Sayda, Galeri, İletişim sayfaları ki bunlar en yaygın site türlerindendir. Peki gerçekten bunların hepsine ihtiyacınız var mı? Acaba web sitenizi tek sayfa olarak tasarlayabilirmisiniz? Tek sayfalik bir web sitesini online kartvizit olarak düşünebilirsiniz. En minimal kaynaklarla insanların dikkatini gerekli bilgiye odaklayan, ihtiyaç duydukları iletişim bilgilerini aktaran bir  kartvizit. Ek olarak eğer etkili bir şekilde kullanabilirseniz, online kartvizit olumlu etkiler bırakmanızı sağlayabilir. Reverend Guitars Reverend Guitars

Bende Online Kartvizit Kullanmalımıyım?

Bir online kartvizit herkese uygun olmayabilir. Bir çok kişi veya kurum daha detaylı web sitesine ihtiyaç duyar. Buna rağmen aşağıdaki tanımlar sizin içinde uygunsa online kartviziti düşünebilirsiniz.

  • Çoğunlukla yüzyüze iş yapmayı tercih ediyorsanız
  • Bütün doneleri vermeden ziyaretçinin ilgisini uyandırmayı hedefliyorsanız
  • Etkinlikleriniz offline gerçekleşiyor ve siz sadece konum belirtmek istiyorsanız.
  • Hali hazırda aktif kullandığınız sosyal medyanız var ve sadece onlara link vermek istiyorsanız

Online kartvizit kullanımını sizde düşünmelisiniz… Eric Seilhamer Eric Seilhamer

Online Kartvizit İçin 5 İpucu

Kısıtlı alanda çalışma yapacağınızdan minimal düşünmeniz gerekiyor. 7 sayfalık bir web sitesini tek sayfada toparlayabilirsiniz fakat bunu yaparken nelere dikkat etmeniz gerekiyor? Dikkatli olmazsanız ziyaretçileriniz kafasını karıştırmaktan öte gidemezsiniz. Yükleyemeyi planladığınız içerikte seçici olduğunuz müddetçe fazla metin veya görsel yüklemesi yapmanıza gerek kalmayacaktır. Bununla alakalı bir kaç küçük öneri:

  1. Web sitenin üst tarafına anlaşılır bir şekilde firma isminizi ve sloganınızı yerleştirin. Bu sayede ziyaretçi firma, ürün veya hizmet hakkında fikir sahibi olacaktır.
  2. Tek sayfalık bir online kartvizit sayfasında arkaplan görseli hayati öneme sahiptir. Bir ürünü, yeteneklerinizi veya bir duyguyu yansıtacak şekilde bilgece seçilmiş görseller kullanılmalı yoksa bütün emekler boşa gidebilir.
  3. Eğer resim galerisi eklemeniz gerekiyorsa, yatay slider kullanın. Bu sayede sayfada fazla alan kullanmamış olursunuz.
  4. Metinleri kısa ve anlaşılır tutun. Kendinizi ifade ederken 2-3 paragraftan fazlasına ihtiyacınız olmayacaktır. Eğer gerek görüyorsanız açıklamaları ikinci bir kişiye okutup fikrini almakta fayda var.
  5. Your contact info should be visible and prominent. The whole point of an online business card is to encourage visitors to get in touch with you. Make it clear that they should, and offer them more than one way to do so. İletişim bilgileriniz farkedilebilir ve ayrılmış olmalıdır. Online kartvizit kullanmanın bütün esprisi kullanıcıyı sizinle iletişime geçmeye teşvik edebilmesindedir. Dolayısıyla bunu yapmaları gerektiğini açıkca ifade edin ve bunu yaptıklarına pişman olmayacaklarının vaadinde bulunun.

Konuyu faydalı bulduysanız ve eklemek istedikleriniz varsa lütfen yorum bırakmaktan çekinmeyin… Roderic Crooks

Roderic Crooks

Çevirinin orjinali için

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s