internetteki Yeni Trendleri Takip Etmenin 5 Kolay Yolu


Web sayfanızın trafiğini artırmak mı istiyorsunuz? Trendleri takip etmek işinizi kolaylaştırabilir. İster ilgi çekecek konu arayışında olun, ister sayfanızı arama motoru için optimize etmek isteyin, trendleri takip edebileceğiniz araçlar size yardımcı olacaktır. Günümüzde birçok online platform  değerli bilgi paylaşımı yapmaktadır.

Bu yazımızda internet aleminde yenilikleri takip edebileceğiniz 5 trend-takip aracından bahsedeceğiz.

Google Trends

Google Trends i inceleğimizde günümüzde ki en güçlü trend-takip aracıdır diyebiliriz. Temiz ve sade görünümü sayesinde güvenilir bir araç olduğu izlenimi uyandırıyor. Kısacası Google arama sonuçlarına dayanarak insanların en çok yaptığı aramalardan yola çıkarak internetteki “en sıcak” gündemi Google Trend yardımıyla öğrenebiliyoruz. Bölgesel eğilimleri takip edip işinizle veya ilgi alanınızla alakalı çıkarımlarda bulunabilirsiniz.

Great Ways to Find Out What's Trending on the Web

Trendsmap

An itibariyle isanların ne hakkında konuştuğunu bilmek ister misiniz? Eğer bir konu hakkında bir muhabbet dönüyorsa ve bu muhabbet Twitter üzerinden gerçekleşiyorsa, belirli bölgelere göre bu konuşmaları takip edebilmek için Trendsmap kullanabilirsiniz. Trendsmap anlık olarak Twitter üzerindeki popüler etiketleri bir dünya hartası üzerinde gösteriyor. Etiketin büyüklüğü kullanım sıklığını işaret ediyor. Etiket üzerine tıklayarak konuyla alakalı tweetleri görebilirsiniz. Veya istediğiniz bir etiket veya anahtar kelimeye göre arama yapabilir ve dünyanın neresinde konuşulduğunu görebilirisiniz.

Great Ways to Find Out What's Trending on the Web

Pinterest

Pinterest2011 yılında 3 milyon olan kullanıcı sayısını 2012 sonuna kadar 26 milyona çıkarmasıyla internette en hızlı büyüyen ve popüler olan sosyal ağ sitesidir diyebiliriz. Günlük 50 bini bulan ziyaretçi sayısı artarak büyümeye devam ediyor. Erişim ve kullanıcı sayısını göz önüne alırsak, Pinterest dataları trendleri takip edebilmek açısından güvenilir bir kaynak olarak kullanılabilir.

Great Ways to Find Out What's Trending on the Web

BuzzFeed

BuzzFeed internetin en popüler konularını, içerik üreticileri ve web algoritmalarından faydalanarak toplayan bir trend bilgi kaynağıdır diyebiliriz. Dergiye benzer basit arayüzü arama yapma ve dolaşma için kolaylık arzediyor. Belirli bir kategoride veya herhangi bir anahtar kelimeye göre trend araması yapabilir ve bir çok kişiden önce gündemi yakalayabilirsiniz.

Great Ways to Find Out What's Trending on the Web

Viral Video Chart

Eğer trend videolar sizin için çok şey ifade ediyorsa Viral Video Chart tam size göre diyebiliriz. Viral Video Chart kurulduğu 2006 dan beri 300 milyardan fazla videoyu takibine almıştır. Zamanlama veya paylaşım sayısı gibi bir çok kategoride filtreleme yapabiliyoruz. Başlnagıçta son 7 günün en iyi 20 videosunu listeleyen Viral Video Chart seçeneklerinizi genişletebilirisiniz.

Great Ways to Find Out What's Trending on the Web

 

Çevirinin Orjinali için

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s