Photoshoptan Öncede Photoshop Vardı…


Günümüzde, her köşeden bize bakan magazin dergisi kapaklarının bile saatler süren oynama, kırpma ve düzeltme sonucu elde edildiğini düşünürsek, eskiden fotoğrafçılığın ve fotoğraflar üzerinde oynamanın bu kadar da kolay olmadığını unutmuş olmamız son derece doğal! Düşünsenize, artık Instagram diye bir şey var, iki dokunuşlar fotoğrafı neredeyse tamamen değiştirebiliyorsunuz. İşler artık çok kolay..

Bir zamanlar illüzyonlar yaratmak ve büyülü olan o anları yakalamak için başka birilerinin ürettiği algoritmalar ve yazılımlara değil, kendi yeteneğinize güvenmek zorundaydınız. İstiyoruz ki herkes fotoğrafçılara gereken saygıyı göstersin, bu yüzden size bırakın Instagram’ı, Photoshop’la bile üzerinde oynanmamış, tamamen fotoğrafçılık dehası olan fotoğraflardan bir seçki hazırladık. İddia ediyorum, fotoğrafçı geçinen o Instagram tayfası bırakın kendi yetenekleriyle yapmayı, ellerindeki bütün programları kullansalar böyle fotoğraflar elde edemezler. Fotoğrafı geçtim, bunlara yaklaşabilecek resimler bile yapamazlar!

Biraz fazla yüklendiğimi düşünüyorsanız aşağıdaki şu fotoğraflara bakın derim. Eskilerin üstatlarına haklarını vermek lazım.

Bu fotoğraflar Metropolitan Sanat Müzesi’nde yapılan “Photoshop Öncesi Dönemde Çekilen Üzerinde Oynanmış Fotoğraflar” isimli bir sergide, Metropolitan Sanat Müzesi’nde gösterimdeydi. 200′e yakın fotoğrafın bulunduğu serginin görüntüleri için buraya tıklayın.

Tadını çıkarın!

secilmisadam-photoshoptan-oncesi (1) secilmisadam-photoshoptan-oncesi (2)

secilmisadam-photoshoptan-oncesi (3) secilmisadam-photoshoptan-oncesi (5) secilmisadam-photoshoptan-oncesi (6) secilmisadam-photoshoptan-oncesi (7) secilmisadam-photoshoptan-oncesi (8) secilmisadam-photoshoptan-oncesi (9) secilmisadam-photoshoptan-oncesi (10) secilmisadam-photoshoptan-oncesi (11) secilmisadam-photoshoptan-oncesi (12)

Kaynak: cetvel.co

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s